Jak przebiega?


PRZYJĘCIE DZIECKA – PRZYJĘCIE RODZINY

Przyjęcie dziecka poprzedzone jest indywidualnym spotkaniem, poznaniem wzajemnych oczekiwań i podjęciem obopólnej decyzji o współpracy.
Poszukujemy rodzin dla których wartością jest wychowanie w duchu rodzicielstwa bliskości – w atmosferze szacunku, komunikacji bez przemocy (NVC), z wzajemną uważnością na swoje granice, emocje i potrzeby.

ETAPY REKRUTACJI

  1. Zgłoszenie poprzez e-mail (dane kontaktowe znajdziesz TUTAJ) – to pierwszy moment, w którym Was poznajemy. Jeśli treści, które przeczytaliście na naszej stronie i informacje z innych źródeł są bliskie temu czego poszukujecie to napiszcie nam kilka słów o sobie i o tym, co jest dla Was ważne w byciu z dziećmi oraz na co chcecie zwrócić szczególną uwagę w ich rozwoju.
    Po wymianie wiadomości e-mail zapisujemy Was na listę osób zainteresowanych dołączeniem do Horyzontów i gdy pojawi się u nas wolne miejsce kontaktujemy się telefonicznie.
  2. Rozmowa telefoniczna – to nasz pierwszy bezpośredni kontakt, zaproszenie do dialogu i okazja do poszukania odpowiedzi na pytania, które macie.
    Jeśli rozmowa telefoniczna utwierdziła Was w tym, że Horyzonty są miejscem, którego szukacie umawiamy się na spotkanie na żywo.
  3. Spotkanie i rozmowa w Horyzontach – tutaj poznajemy się twarzą w twarz. Na spotkanie zapraszamy Was do nas, dzięki czemu nie tylko lepiej się poznamy, ale będziecie mogli również zobaczyć skrawek naszej codzienności. Tutaj nie padają deklaracje, dajemy sobie kilka dni na świadome podjęcie decyzji.
  4. Kontakt telefoniczny – moment deklaracji i ustalenia szczegółów dołączenia do społeczności Horyzontów
  5. Pierwsza wizyta dziecka w Horyzontach