Nabór 23/34


NABÓR 23/24
Spływają do nas pytania o rekrutację – właściwie czas oczywisty, wiele szkół i nie-szkół ogłasza swoje nabory. A u nas cicho sza, co wcale nie oznacza, że nie można do nas dołączyć 😉
REKRUTACJA – słowo za którym wcale nie przepadamy… bo czyż do dołączenia do jakiejś grupy/wspólnoty rekrutuje się ludzi? Nie, i my też tak oficjalnie rekrutować nie chcemy. Ale możemy się bliżej poznać, sprawdzić na czym nam zależy i czy jest nam do siebie blisko. Każdego roku właśnie w ten sposób dołączają do nas kolejne osoby. Z niecierpliwością wypatrujemy, kto to będzie w tym roku.
Ale wróćmy do początków. Przez lata nauczyliśmy się, że nie trzeba nas przedstawiać. Na mapie Wrocławia gościmy już od tylu lat, że czasem nawet dziwi nas fakt, że ktoś o nas nie słyszał. Ale to wcale nie z zuchwałości a raczej z takiej oczywistości, że przecież jesteśmy. Że to co ma się dziać się zadziewa. Że nasze dzieci rosną. Najstarsze w tym roku kończy 8 klasę! Kiedy to zleciało? Pierwszy nasz rocznik ma już cały okres edukacji – przypadający na szkołę podstawową – za sobą. W między czasie wiele się działo. Były wzloty i upadki. Większe i mniejsze sukcesy, ale też trudności. Techniki i metody naszych działań były zmienne, wciąż się rozwijamy. Nie zmieniła się natomiast nasza filozofia, nasze korzenie sięgają głębi tego kim dziecko – czyli pytań kim jest człowiek. Podmiotowe traktowanie, z indywidualnym podejściem do każdego, z szacunkiem i pełnym zaufaniem – to na tych wartościach stoimy i z nich nieustannie czerpiemy. 
Kwestie tak oczywiste, tak głęboko w nas osadzone, że zapominamy, że warto o tym mówić, by inni wiedzieli, że tak mamy. A mamy! Dla nas edukacja to całościowy rozwój. Nie skupiamy się tylko na zagadnieniach tzw. „szkolnych”, bo czymże byłby człowiek, który umie przeliczać nieskończone równania, ale nie wie kim jest i co go uszczęśliwia? Jesteśmy niezmiernie wdzięczni tym, którzy od początku byli z nami w tej drodze, którzy wraz z nami szli jakby pod prąd, wyznaczali nowe trasy, ufali i wspierali. Niektórzy w trakcie poszli w dalszą, wybraną przez nich drogę, inni są z nami do dziś. Każdego roku dołącza ktoś nowy. Życie się dzieje…Naszło nas na podsumowania, podziękowania, ale przecież to nie koniec. A właściwie to początek:) Początek nowego roku szkolnego, początek nowych znajomości, nowych smutków i radości. Każdy rok jest wyjątkowy, ale ten dla nas szczególnie sentymentalny. Często w myślach wracamy do początków. Kto z Was pamięta jak pełzaliśmy, potem raczkowaliśmy, uczyliśmy się chodzić, by wreszcie móc biegać w wybranym przez nas kierunku? Z pewnością jest wiele takich osób. Ale jest też wiele osób, które jeszcze nas nie znają. 
Czym jesteśmy i czym chcielibyśmy być? Co możemy Wam zaoferować, z czym wychodzimy na przeciw?
Sprawdźcie naszą stronę internetową – jeśli blisko Wam do takiego modelu wspierania w rozwoju Waszych dzieci to zapraszamy do kontaktu.

Od września można do nas dołączyć w wybranej przez siebie ścieżce.
A jeszcze w maju można nas odwiedzić i zobaczyć, z czym to się wiąże.

Poznajmy się, zapisz się na dzień otwarty: rekrutacja@horyzontywyobrazni.pl