O nas


Fundacja AleJa powstała w roku 2016 r. – zrodziła się ze współpracy dwóch niezależnych i ambitnych osób, które połączyła wspólna pasja i zaangażowanie w poszukiwanie oraz tworzenie alternatyw do tradycyjnej edukacji. I tak, rok po roku, rośliśmy razem z dziećmi, nie oglądając się za siebie. Nie wiemy jeszcze jak to się stało, ale nasze pierwsze „maluchy” zbliżają się już do końca podstawówki. Są u nas zatem rodziny, które są z nami od początku, są takie które były tylko przez jakiś czas. Każde to doświadczenie i każda relacja uczy nas czegoś nowego. Jesteśmy w ciągłym procesie rozwijając się i wciąż podążając za swoimi marzeniami.

Aktualnie w ramach całorocznej działalności fundacji prowadzimy trzy główne projekty:
1. Punkt Przedszkolny „Horyzonty Wyobraźni”
2. Wczesnoszkolna Edukacja Domowa „Horyzonty Wyobraźni”
3. Młodzieżówka unschoolingowa: D O M E K HW

Nasze działania w dużej mierze skupiają się na tych trzech projektach, choć organizujemy również warsztaty i szkolenia dla dorosłych oraz wakacje i ferie dla dzieci i młodzieży.

Pamiętamy o tym, byśmy sami mogli nieprzerwanie się rozwijać. Każdego roku uczestniczymy w szkoleniach, spotkaniach, konferencjach z obszaru naszej pracy i naszych zainteresowań. Chętnie korzystamy również z wiedzy i doświadczeń innych placówek alternatywnych (polskich i zagranicznych).

Naszą pracę niemalże od początku wspiera Zofią Schacht-Petersen ze Szkoły Empatii i Dialogu. Zofia dzieli się z naszą kadrą swoją wiedzą i doświadczeniem. Niemal każdego roku prowadzi u nas również warsztaty dla rodzin, na które serdecznie zapraszamy.

Współpracujemy również z psycholożką Basią Lorek, która wspiera nasze dzieci w ich codzienności, w poznawaniu siebie, odkrywaniu oraz oswajaniu różnych stanów i emocji. Prowadzi także cykle spotkań dla naszych rodziców oraz wspiera kadrę w bieżących sytuacjach.